Certifikáty

Nejčastěji se v souvislosti s certifikáty setkáte s označením Oeko-tex® Standard 100

 

Co to je certifikát Oeko-tex® Standard 100? Tento certifikát je vydáván textilním výrobcům na období jednoho roku, poté si jej mohou po úspěšném testování prodloužit. Certifikát je vydáván pro 4 třídy.  Certifikát Oeko-tex® Standard 100 třída výrobků I = oděvy pro děti (do věku tří let). Většina textilních tiskáren tento certifikát má a jeho platnost je možné si ověřit pomocí tzv. label number. Pokud šijete pro děti do tří let je třeba si ohlídat pro jakou třídu je certifikát pro potištěný materiál vydán.

 

Záleží mi na tom, aby autorské látky, které v nabídce najdete byly nejen krásné, ale i kvalitní. Proto spolupracuji se zkušenými výrobci.

 

I přesto, že většina textilních materiálů, které mám v nabídce e-shopu je ve shodě s vyhláškou 84/2001 sb., rozhodla jsem se neposkytovat k objednávce prohlášení o shodě ani certifikáty.

 

Šijete pro děti do tří let a své výrobky prodáváte? Potřebujete ke všem materiálům certifikát nebo prohlášení o shodě. Pokud se Vám mé autorské látky líbí, neváhejte mě kontaktovat. Ráda pro Vás vytvořím vzor na přání nebo poskytnu licenci k některému ze stávajících vzorů pro Váš projekt. Sami si poté můžete zvolit, na jaký materiál a kde si látku necháte vytisknout a také si díky tomu můžete ohlídat všechny certifikáty, které pro své účely potřebujete.